Blog, Strana 2

Srovnání Mantis X2, X3 a X10 Elite

Připravili jsme pro Vás obrázkové srovnání Mantis X2, X3 a X10 s českými popisy. Můžete si porovnat, co která verze Mantisu umí a v čem Vám může který střelecký tréninkový systém pomoci.

Mantis srovnání

Mezinárodní den nožů

Mezinárodní den nožů připadá na 24.8.2024

Tento den bychom měli vzdát hold nožům, které denně používáme. Nože se dříve vyráběly z kostí, kamene a křemene, dnes se k jejich výrobě používá titan, bronz, železo a ocel. Nože používáme k vaření, jídlu, rybaření, lovu a řadě dalších činností. Tento den se slaví předváděním dovedností v krájení, nákupem nové sady nožů, a dokonce i porovnáváním a výměnou nožů s dalšími podobně smýšlejícími lidmi. Nezáleží na tom, zda jste zkušený rybář nebo kuchař, Národní den nožů je oslavou pro každého, kdo někdy tento nástroj použil.

Těžko říct, kdo a kdy s Národním dnem nožů začal, ale zdá se, že oslavy probíhají od roku 2011. Nůž je jedním z nejstarších nástrojů známých lidstvu, který byl vynalezen z potřeby přežití. Zpočátku se nože používaly jako primitivní nástroje ke kopání a stavbě, jako zbraně a k lovu, rybolovu a shánění potravy. Na rozdíl od dnešní doby bylo pro pravěké lidi běžné nosit nůž neustále u sebe. První nože byly vyrobeny z kamenů, protože broušené kamenné nástroje se staly dokonalejšími během pozdních litických období. Během doby měděné a bronzové se objevily kovové čepele, které rychle nahradily nože z kamene. Tyto nože však nebyly tak odolné jako jejich předchůdci. 


Během doby železné se nástroje staly pevnějšími a odolnějšími. Po železných nožích následovaly ocelové čepele a od té doby zůstaly v podstatě stejné. Dnes se nejčastěji používají ocelové čepele ze slitin železa, oblíbené jsou také kobaltové slitiny a titan. První nože neměly oddělenou rukojeť a čepel. Pro dekorativní účely a snadné používání se rukojeti začaly vyrábět z vyřezávaných kostí, dřeva a kovu. Dnes je dřevo jedním z nejoblíbenějších materiálů používaných na rukojeti nožů.

S vynálezem zavíracích nožů došlo také k nástupu samostatné rukojeti. Nože v současnosti slouží k mnoha různým účelům. Nože používáme k přípravě a konzumaci jídla, k lékařským účelům a k řezbářství. Existují různé typy kuchyňských nožů, jako jsou kuchařské, kuchyňské, příborové a nože na chleba. Většina nožů je cenově dostupná téměř pro každého, ale existují špičkové nože na zakázku, které se prodávají za neuvěřitelných 400 dolarů a více!

Pokud si u nás zakoupíte od 23.8.2024 - 31.8.2024 Zavírací nůž Outdoor Edge 3.5" Onyx EDC- Black,  tak Vám přidáme jako dárek zdarma brousek X 2-Step Sharpener od stejné značky 

.
.
.
.

 

 

 Akce platí do vyprodání zásob, slevy po dobu trvání akce na oba produkty neposkytujeme.

 

Svatováclavský pohár SVP 2024

Harrant se stejně jako v předchozím roce zúčastnil střelecké soutěže Svatováclavský pohár. 

Brzy Vám přidáme pár fotek z letošního klání, jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit a těšíme se na další ročníky!

Střelecká soutěž Svatováclavský pohár je klání v taktické střelbě, které svým stylem a náročností nemá v Armádě České republiky obdoby. Pokud chce účastnící se dvoučlenný tým pomýšlet na dobré umístění v soutěži, musí skloubit střelecké dovednosti s fyzickou přípravou, schopností soustředit se a pružně reagovat na nečekané situace. Navíc všechny tyto schopnosti musí udržet dlouhodobě na vysoké úrovni, jelikož spánková deprivace, fyzická únava spojená s časovou náročností soutěže nastavuje standardy pro úspěch na vysokou profesionální úroveň. Díky práci v dvoučlenném týmu, také sleduje schopnost komunikovat a pracovat nejen jako individualita, ale zejména jako celek. Specifikem této soutěže je noční část závodu, kde nejen hlavní závod dvoučlenných týmů, ale také soutěž jednotlivců má své noční části, které prověřují schopnosti a dovednosti střelby s prostředky nočního vidění a také za pomocí svítilen. Komplexnost dovedností sledující reálné použití zbraně tak díky nočním položkám dostává daleko širší rozsah a hloubku.

Soutěž vznikla v roce 2014 jako jednodenní závod, kdy byla myšlenka tehdejšího velitele a zástupce velitele 42. mechanizovaného praporu, později velitelů 4. brigády rychlého nasazení, brigádního generála Josefa Trojánka a Jiřího Líbala, převedena do reality zásluhou prap. Tomáše Růžičky a nprap. Michala Baky. Původní myšlenka celé této akce nebyla soutěž v pravém slova smyslu, ale ukázka možností a schopností pro plánování a provedení výcviku tak, aby byl atraktivní s vysokými nároky na cvičící, a byl odrazem připravenosti příslušníků nejen 42. mechanizovaného praporu Svatováclavského, ale celé 4. brigády rychlého nasazení Obrany národa.

 

 

 

SVP Berry-498

SVP Clear-002

SVP Clear-009

SVP Clear-114

SVP Clear-267